شنبه 3 مهر 1400

درامد کلان شرکت های دانش بنیان!

رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه سراهای نوآوری دانشگاه آزاد را با فشار توانستیم وارد بودجه کشور کنیم، گفت: در کل کشور ۵۷۰۰ شرکت دانش‌بنیان داریم که این شرکت‌ها سال گذشته ۲۰۰ هزار میلیارد تومان فروش داشتند و ۴۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد کردند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مراسم هشتمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری فرهیختگان، همزمان با چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، معاونان و دیگر مسئولان دانشگاه آزاد به صورت مجازی آغاز به کار کرد.

 “علیرضا منادی سفیدان” رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک پدیده بسیار ارزشمند و مهم است؛ اساس شکل‌گیری دانشگاه آزاد بر اخلاص بوده است و یک میلیون تومانی که امام خمینی به تاسیس دانشگاه آزاد کمک کرد، بسیار در حرکت دانشگاه آزاد تاثیرگذار بود.

 وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد تاکنون 6 میلیون نفر دانش‌آموخته داشته است، گفت: در حال حاضر 40 درصد آموزش عالی کشور در اختیار دانشگاه آزاد است؛ یکی از برکات دانشگاه آزاد افزایش بهره‌وری است و دانشگاه آزاد اسلامی الگوی مجسمی از بهره‌وری در کشور و یکی از پایه‌های رشد ثابت بهره‌وری در اقتصاد ایران بوده است.

منادی سفیدان با اشاره به اینکه تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از مواردی است که نمی‌توان به هیچ عنوان آن را نادیده گرفت، تصریح کرد: هر واحد دانشگاه آزاد باید ده‌ها شرکت دانش‌بنیان داشته باشد؛ دانشگاه صنعتی شریف 500 شرکت دانش‌بنیان دارد که یکی از این شرکت‌ها در سال گذشته 2 هزار میلیارد تومان فروش داشته است و این در حالی است که کل بودجه دانشگاه آزاد 9 هزار میلیارد تومان بوده است.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه سراهای نوآوری دانشگاه آزاد را با فشار توانستیم وارد بودجه کشور کنیم، گفت: در کل کشور 5700 شرکت دانش‌بنیان داریم که این شرکت‌ها سال گذشته 200 هزار میلیارد تومان فروش داشتند و 400 هزار نفر اشتغال ایجاد کردند، مقام معظم رهبری هم فرموده‌اند که  تعداد این شرکت‌ها باید به 400 هزار شرکت برسد و این ظرفیت در کشور وجود دارد. 

وبسایت استاد منوچهرزاده

درباره admin

دوباره چک کن

چگونه مدیر محصول موفقی شویم؟

انجمن های علمی مدیریت دانشگاه های شریف، تهران، امیرکبیر، علامه‌طباطبایی، خوارزمی و اصفهان و انجمن های علمی مهندسی کامپیوتر یزد و اهواز وبینار «چگونه مدیر محصول موفقی شویم؟» را برگزار می‌کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *